Srpnový úplněk v Rybách

Tento měsíc jde již o druhý úplněk, který nastane 31. 8. ve 3:35 ráno. Oproti předchozímu úplňku z 1. 8., který byl poměrně v zábavných a radostných energiích, nás nyní čeká úplněk hluboce spirituální.

Již během následujících dnů si můžete povšimnout u sebe i svých blízkých jedné zvláštní věci.

Jako by se mezi sebou hádalo to, co si myslíme, a to co cítíme. Jde o věc, která nás může provázet celý život a my musíme hledat těžiště ve svém nitru, ale teď půjde o zásadní a ústřední kolektivní téma.

Když se vlády chopí výhradně hlava, je tvrdá a necitlivá. Když se vlády chopí emoce, ztratíme se v jejich bezbřehosti. Je nutná rovnováha!

Bude to významná zkouška, jak si udržet svou rovnováhu a zároveň rovnováhu mezi sebou a okolím. Naše myšlení pojede na plné obrátky, bude stimulované mnoha nápady a úkoly, které na nás budou tlačit a rušit nás. Budeme pociťovat také dostatek energie potřebné k realizaci, tak proč toho nevyužít, ale neztraťme se v nepřehledném chaosu.

Na druhé straně si bude žádat pozornost naše duše, která nyní bude přímo volat po zastavení, meditaci a spočívání ve svém vnitřním klidu. Bude k nám chtít promlouvat a sdělovat naše potřeby. Jako by tomu však něco bránilo, rušilo nás a my se nemohli soustředit.

Luna nacházející se ve znamení Ryb s sebou přináší velké hloubky a zároveň velmi iracionální náboj, který nelze uchopit hlavou. Obzvláště lidé narození ve vodním znamení nebo mající Lunu stojící ve svém horoskopu ve vodním znamení, pocítí silný účinek tohoto úplňku.

Ne nadarmo se Ryby nazývají Rybami a buďte připraveni, že může leccos „vyplavat“ právě skrze vaše emoce. Tak jako hluboký oceán skrývá mnohá tajemství a co se octne pod jeho hladinou není vidět, i takto funguje lidské nevědomí. A tak nečekaně může něco vyplavat z hlubin duše.

Když něco vyplave, je to proto, abychom to viděli, něco si uvědomili a zpracovali.

Stále ještě je léto, ale zanedlouho se Slunce začne sklánět k podzimu a příroda pomalu bude ztrácet na své síle. My se však ideálně nyní můžeme připravit na čarovné kouzlo podzimu a využít zdánlivě polaritních úplňkových energií následovně.

Mnohé z nás čeká začátek nového školního roku s našimi dětmi nebo pomalu pociťujeme blížící se konec léta. Zkrátka přechod je ve vzduchu. Ať to bereme jakkoli, přichází další kapitola a je potřeba si uvědomit, že jak do ní vkročíme, taková energie nás bude provázet. Pojďme se zastavit a zamyslet se nad tím, jak a kam chceme dál směřovat. Pojďme zkrátka naší mysli dát užitečný směr!

Toto je krátký návod na to, jak se spojit se svou duší a vytvořit si vědomý záměr pro svou blízkou budoucnost:

  • Posaďte se a zavřete oči nebo jděte přírodou či plavte ve vodě, jak vám vyhovuje. Důležitá je samota.
  • Uvědomte si, jak se nyní cítíte. Jak jste se cítili v posledních měsících, co vám činilo radost, k čemu jste se rádi vraceli a co vás naopak vyvádělo z vašeho klidu, vadilo vám a říkali jste si, že už v tom nechcete pokračovat. Můžete si psát.
  • Můžete si také představit, že sedíte na břehu oceánu, kde šplouchají vlny a vy s těmito vlnami necháváte odplout vše, co již nechcete s sebou nést. Uvolněte tak místo pro nové myšlenky a nápady. Již v tuto chvíli můžete pocítit úlevu. Jediná omezení a překážky, které vidíme, staví do cesty náš rozum. Zkuste se ponořit hlouběji, abyste cítili, po čem skutečně toužíte.
  • Doporučuji cca 15 minut setrvat u sebe sama a uvidíte, že v takto řízeném zastavení a očistě mysli zároveň jasně začnou přicházet myšlenky, kterou vám ukáží, co byste chtěli dál dělat, v čem se zdokonalovat, v čem si udělat pořádek, jak lépe přistupovat ke svému zdraví, jaké rituály zařadit do svého dne, jak si den lépe organizovat. Každý máme na čem pracovat.

Hloubka, do které se rozhodnete dobrovolně ponořit, je na vás. Ale velmi doporučuji využít nadcházejících dní právě pro to, abyste si v sobě udělali pořádek a zároveň po období dovolených a prázdnin se vědomě postavili nohama na zem.

Přeji všem krásné dny,

Veronika