Úplněk v Panně 3. 3. ve 12:37
Cítíte nové začátky, ale ještě je nevidíte na obzoru?

Úplňky jsou obvykle spojovány s napětím, emocemi, přecitlivělostí, tenzí, atd.
Tento úplněk také naznačuje jistou emoční bohatost, která se snoubí s naší vycitlivělostí v souvislosti s postavením čtyř osobních planet v Rybách (Slunce, Merkur, Venuše a Mars). Vody oceánů naší duše jsou rozechvívány opozičním postavením Luny v Panně, která má tendenci analyzovat a hledat pojmenování. Na jedné straně můžeme tedy vnímat potřebu věci pochopit a dát jim jméno, příčinu. To však může na druhé straně způsobovat přecitlivělost až plačtivost, pocit nezdaru, možná i frustrace a zoufání, protože vysvětlení se nedostavuje.
Působení Luny v Panně může způsobovat totiž situace, kdy řešíme a hledáme, ale kromě rozlévání emocí se více žádných závěrů a jasných podob směrů nedočkáme, protože na to není vhodná doba. Nyní je vhodný čas pro to, abychom se na chvíli zastavili sami se sebou a nechali projít své myšlenky, které jsou spíš slepé, a popustili emoční náboj. Klidně se vyplakali.
Určitě se nám honí hlavou otázky ohledně naší budoucnosti, kdy retrográdní Merkur stojí na MC, ale tím že je retrográdní, nám umožňuje spíše se více propadat do sebe v těchto úvahách než někam směrovat svůj život. Jako když stojíte na poušti s pohyblivým pískem, do kterého se boříte. Stejně tak se propadáme do sebe, čím víc přemýšlíme o své budoucnosti. Nové začátky jsou již hotové, ale ještě pod hladinou rybího oceánu a není na ně zatím vidět. Proto se nebojme a do ničeho se netlačme. Až ustoupí vody rybího oceánu, bude vše více přehledné a bude nám vše více jasné. Jen buďme.
Koneckonců pláč je velmi očistný. Doporučuji emoce nezadržovat a propustit je ven. Přinese to úlevu.
Veronika Šinclová